25 | 06 | 2019

6 grudnia 2018 r. tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się Szkolny Mikołajkowy Konkurs Recytatorski i Konkurs Wokalno- Instrumentalny dla uczniów klas I-III PSP. W Konkursie Recytatorskim startowało 18 uczestników. Uczniowie sami wybierali sobie wiersz i pod okiem rodziców przygotowywali się do występu. Podobnie w konkursie wokalno – instrumentalnym, w którym udział wzięło 6 uczniów. Jury oceniało dobór i opanowanie tekstu, interpretację, czystość wykonania (wokalno – instrumentalny), ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcami w kategorii recytacja zostali: Kubik Maja z klasy Ib - I miejsce; Załanowski Szymon z klasy III - II miejsce; Rosiński Hubert z klasy Ib - III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Grabowska Blanka z klasy II; Sagan Julia z klasy Ia; Kadłubowska Amelia z klasy Ia. Natomiast w kategorii wokalno – instrumentalnej I miejsce zdobyła –Ruszała Nikola kl. III; II miejsce – Borkowska Hania kl. II i Małek Natalia kl. Ia. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i batonami. Były też słodycze dla widzów- czekoladowe lizaki z mikołajem. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w następnym konkursie za rok.

Tekst: Anna Michalak

Foto: Dorota Wojciechowska